Zobacz również strony innych miejscowości narciarskich: Les Orres, Risoul, Valmeinier, Puy Saint Vincent
STRONĘ SPONSORUJĄ:
SKILESDEUXALPES
360 SnowShow
SKIMENU
check it Sprawdź stokiSki & rozrywka

Opis miejscowości

Les Deux Alpes (L2A lub Les2Alpes) to niewątpliwie jeden z ulubionych kurortów narciarskich młodych ludzi. Riderzy z całego świata odwiedzają Les2Alpes zarówno zimą jak i latem. Ta wyjątkowo klimatyczna miejscówka młodych ludzi ma do zaoferowania: 225 km zróżnicowanych dobrze przygotowanych tras narciarskich, bardzo szybkie gondole, które transportują narciarzy z wysokości 1650 metrów nad poziomem morza na 3288 metrów nad poziomem morza, największy w Europie obszar do jazdy na lodowcu, jeden z najbardziej znanych i lubianych snowparków w Europie. Snowboardziści i narciarze przyjeżdżają tu licznie ze względu na gwarantowany śnieg, znakomite nartostrady, nowoczesną infrastrukturę wyciągów, niepowtarzalny klimat miasteczka oraz niezliczoną ilość barów, pubów i dyskotek pełnych młodych, chętnych do zabawy ludzi.

Les Deux Alpes jest położone w północnej części francuskich Alp, w Departamencie Isère, niedaleko miasta Grenoble. Główna część stacji narciarskiej leży na wysokości 1650 metrów nad poziomem morza. Kompleks narciarski w Les2Alpes łączy się z obszarami narciarskimi dostępnymi z miejscowości położonej w sąsiednim Departamencie Alp Wysokich- La Grave. Super szybka gondola z La Grave La Meije transportuje narciarzy z wysokości 1450 metrów nad poziomem morza na 3200 metrów nad poziomem morza. Najwyżej usytuowane stoki w Les2Alpes znajdują się na wysokości 3600 metrów nad poziomem morza. Niepowtarzalna panorama jaka rozpościera się na takiej wysokości zachwyca narciarzy i snowboardzistów od zawsze. W słonecznie dni jest widoczny szczyt najwyższej alpejskiej góry Mont Blanc.

Najstarszym resortem narciarskim we Francji jest Chamonix, zaś zaraz po nim- Les Deux Alpes. Jako stacja narciarska istnieje od 1946 roku. Jak większość kurortów narciarskich, jego największy rozwój przypadł na lata 70-te XX wieku i trwa do dziś. Ciekawe historie związane są z pochodzeniem nazwy miejscowości. Są trzy najbardziej znane wersje jej genezy. Każdy turysta może wybrać tę, która najbardziej przypada mu do gustu. Pierwsza z teorii głosi, iż "Dwie Alpy" w nazwie odnoszą się do dwóch gór, które obejmują resort od wschodu i zachodu - Le Jandri oraz Pied Moutet. Kolejna wspomina o dwóch lodowcach będących owymi „Dwiema Alpami”- Glasier de Mantel oraz Glasier de la Girose. Jednak najbardziej popularna wersja głosi, że Les Deux Alpes pochodzi od nazwy dwóch wiosek znajdujących się na północnym i południowym krańcu plateau na którym został wybudowany resort - Mont De Lans oraz Venosc. Z obu tych miejscowości prowadzą wyciągi do Les2Alpes. Jednak dostęp do ośrodka zapewnia tylko droga od północy z Mont de Lans, zaś na południe do Venosc prowadzi strome zbocze góry. Les Deux Alpes jest przepięknie położoną, urokliwie malowniczą miejscowością otoczoną szczytami trzytysięczników z górującymi nad nimi szczytem Pic de la Meije (3982 m n.p.m.), którą każdy powinien odwiedzić.


Copyright 2011 360 & SnowShow
360 SnowShow
Projekt i wykonanie VISUALITY
Mapa strony:
Opis miejscowościStoki, snowparkPogoda, webcam, warunki śniegoweDojazdAtrakcje, wydarzeniaWyjazdy, zakwaterowanie

Szukaj nas pod:

Wyjazdy w Alpy Sylwester studencki Wyjazdy studenckie Wyjazdy zimowe Obóz snowboardowy Obozy studenckie Snowboard studencki Risoul Livigno Les2Alpes Puy Saint Vincent Valmeinier Bardonecchia Les Menuires Narty Francja Narty Włochy Narty Alpy Studenckie Biuro Podróży Festiwal Muzyczny w Alpach SnowShow Music Fest